AMACIMIZ

Havacılık ve Uzay alanındaki Türkçe bilgi birikimi boşluğunu kaliteli içerikler üreterek ve bu içerikleri güvenilir kaynaklar ile doğrulayarak profesyonel bir biçimde doldurmak ve halkımızı Havacılık ve Uzay alanlarında bilinçlendirmek birincil amacımızdır. Bunun yanısıra Dünya’ya hitap edebilmek ve Türkiye’de yaşayan Havacılık-Uzay alanlarına ilgili kişileri özellikle genç kitleyi İngilizce içerikleri okumalarına teşvik edebilmek için İngilizce makalelerin yayımlanması diğer amaçlarımız arasındadır. Sadece gençlerin değil, toplumun her kesiminin havacılık ve uzaya sempati ile yaklaşmalarını sağlamak, havacılık ve uzay konusunu Türk toplumunda canlı tutmak, halk arasında yaygınlaştırmak ve gerektiğinde konuları günlük yaşama kadar indirgemeye çalışmak bizim birincil motivasyon kaynağımız ve yol haritamızdır. Köklü bir havacılık kültüründen gelen Türk toplumuna geçmişini hatırlatmak, zamanında yeşermiş olan bu kökleri canlandırmak ve havacılığa aşık olan kitleyi bir araya getirmek yegâne hedefimizdir.

“Kanatlı bir gençlik memleketin geleceği bakımından en büyük güvencedir. Bir gün batılı ayaklar Ay’da ayaklarının izlerini bırakacaklarsa, bunların arasında bir de Türk’ün bulunması için şimdiden çalışmalara girişmek, aşamalar kaydetmek gerekir.”

Mustafa Kemal Atatürk

Misyonumuz

evimuzay olarak misyonumuz;
Havacılık ve Uzay ile ilgili ülkemizdeki doğru ve güvenilir Türkçe bilimsel bilgili boşluğunu doldurmak ve bu bilgiyi Türk toplumunda yaymaktır.

Vizyonumuz

evimuzay olarak viyonumuz;
Havacılık ve Uzay alanlarında ülkemizi bilinçlendirmek ve başta gençlik olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin ufkunu genişletmektir.

“Geleceğin en etkili silahı da, aracı da hiç kuşkunuz olmasın tayyaredir. Bir gün insanoğlu tayyaresiz de göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize haber yollayacaktır. Bu mucizenin gerçekleşmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, batıdan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir.” Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk Öğretmenler Günü Hava Mektebi Kumandanlığı’nda