evimuzay’da Yazar Ol

evimuzay olarak birlikte çalıştığımız yazarlar ile fikir alışverişinde bulunmaktan büyük keyif alıyoruz. Öğrenmenin birlikte gerçekleşeceği bir ortam oluşturmak istiyoruz. Bu sebeple siz değerli okuyucularımız ve ziyaretçilerimiz aramıza katılmaya gönüllü iseniz bize ‘Yazarlık’ başvurusunda bulunabilirsiniz.

evimuzay sitesinde paylaşılan makaleler yazarın tamamen kendi ifadelerini içeren, fikir aktarım aşamasında kendi yaratıcılığını kullandığı yazılar olmak zorundadır. Makaleler yazılırken yararlanılan kaynaktan hiç bir cümle değiştirilmeden kopyalanamaz. Bu sebeple yazar kendi kelime yaratıcılığını kullanarak makalesini oluşturmalıdır. evimuzay sitesine yapılan başvurular değerlendirilirken dikkat edilen önemli noktalar yazarın kendini ifade etme şekli, özgünlüğü, dil bilgisini doğru kullanması ve yaratıcılığıdır.

evimuzay’da ‘Ekibimiz’ bölümüne dahil olabilmek için en az 5 makalenizin yayımlanmış olması gerekmektedir.

evimuzay’da yazılacak olan makalelerde istenen özellikler şu şekildedir:

 • Makalelerin en az 300 kelime olması istenmektedir.
 • Makalelerde kullanılan görsel ve video’lar kaynak gösterilerek kullanılmalıdır.
 • Makaleler yazılırken hangi kaynak kullanıldıysa yazının en altında ‘Kaynakça’ olarak belirtilmelidir. Kaynakça olarak güvenilir kaynaklar kullanılmalıdır. Eğer kullandığınız kaynaklar haber siteleri ise Ted Talks ve kaynağı belli, resmi youtube videoları gibi güvenilir haber siteleri olmalıdır.
 • Yazılan makaleler uzun olacağından dolayı yazıda alt başlıklar kullanılmalıdır.
 • Yazılan makalenin benzerlik (alıntı) oranı %20’nin üzerinde olmamalıdır. Özel programlar ile benzerlik oranı tespiti yapılmaktadır.
 • Sitemizde kaynakça ekleme işlemi sizden istenen formatta olmalıdır. Kaynakça formatı yazarlık hesabınız oluşturulduktan sonra sizinle paylaşılacaktır.
 • Makale içinde tekrardan kaçınılmalıdır. Anlatım sade, akıcı ve anlaşılır olmalıdır.

evimuzay’da yazarlık başvurusu gerçekleştiriyorsanız belirtilen kullanım şartlarını kabul etmiş olursunuz:

 • evimuzay’da paylaşılan makalelerde hiç bir şekilde siyasi içerikli paylaşım yapılmayacaktır, hiç bir şekilde bir din, dil veya ırka karşı hakaret veya onur kırıcı paylaşımlar, sözler kullanılmayacaktır.
 • Her türlü canlı/cansıza zarar verebilecek, toplumu yanlış eylemlere sürükleyebilecek paylaşımlar yapılmayacaktır. Yazarın yayınladığı yazılardan kendi sorumludur, evimuzay sorumlu tutulamaz.
 • Yazar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 • Yazar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir. Fakat bu talep yönetim onayına tabidir, eğer yönetim onaylamazsa yazı kaldırılmaz, eğer yazar isterse yazı farklı bir isimle yayınlanmaya devam eder. 
 • evimuzay’da yayımlanan yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlasmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden evimuzay sorumlu tutulamaz.
 • Yazar, evimuzay yazar paneline giriş yaptığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.

Yazarlık başvurusu için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz, size en yakın zamanda geri döneceğiz. evimuzay sayfası olarak teşekkür ederiz.

UYARI: Formu doldurmadan önce lütfen kullanım şartılarını ve makale yazarken dikkat edilmesi gereken maddeleri okuyunuz!