evimuzay’da Yazar Ol

evimuzay olarak; birlikte çalıştığımız yazarlar ile fikir alışverişinde bulunmaktan büyük keyif alıyor, öğrenmenin birlikte gerçekleşeceği bir ortam oluşturmak istiyoruz. Bu sebeple, siz değerli okuyucularımız ve ziyaretçilerimiz aramıza katılmaya gönüllü iseniz bize ”Yazarlık” başvurusunda bulunabilirsiniz.

evimuzay sitesinde paylaşılan makaleler yazarın tamamen kendi ifadelerini içeren, fikir aktarım aşamasında kendi yaratıcılığını kullandığı yazılar olmalıdır. Makaleler yazılırken, yararlanılan kaynaktan hiçbir cümle değiştirilmeksizin kopyalanamaz. Bu sebeple yazar, kendi birikim ve vizyonunu kullanarak makalesini oluşturmalıdır. evimuzay sitesine yapılan başvurular değerlendirilirken dikkat edilen önemli noktalar; yazarın kendini ifade etme şekli, özgünlüğü, dil bilgisini doğru kullanması ve yaratıcılığıdır.

evimuzay’da ”Ekibimiz” bölümüne dahil olabilmek için en az 5 makalenizin yayımlanmış olması gerekmektedir.

evimuzay’da yazılacak olan makalelerde istenen özellikler şu şekildedir:

 • Makaleler en az 300 kelime olmalıdır.
 • Makalelerde kullanılan görsel ve videolar kaynak gösterilerek kullanılmalıdır.
 • Makaleler yazılırken hangi kaynak kullanıldıysa yazının en altında ”Kaynakça” başlığı altında belirtilmelidir. Kaynakça olarak güvenilir kaynaklar kullanılmalıdır. Bu doğrultuda haber sitelerinden faydalanıyorsanız, yine bu siteler (Ted Talks, resmi youtube videoları gibi) kaynağı bilinir, güvenilir olmalıdır.
 • Yazılan makaleler uzun olacağından dolayı yazıda alt başlıklar kullanılmalıdır.
 • Yazılan makalenin benzerlik (alıntı) oranı %20’nin üzerinde olmamalıdır. Özel programlar ile benzerlik oranı tespiti yapılmaktadır.
 • Sitemizde kaynakça ekleme işlemi sizden istenen formatta olmalıdır. Kaynakça formatı yazarlık hesabınız oluşturulduktan sonra sizinle paylaşılacaktır.
 • Makale içinde tekrardan kaçınılmalıdır. Anlatım sade, akıcı ve anlaşılır olmalıdır.

evimuzay’da yazarlık başvurusu gerçekleştiriyorsanız belirtilen kullanım şartlarını kabul etmiş olursunuz:

 • evimuzay’da paylaşılan makaleler hiçbir suretle siyasi, herhangi bir din, dil veya ırka karşı hakaret veya onur kırıcı içerik barındıramaz.
 • Devlete, herhangi gerçek veya tüzel kişiye zarar verebilecek, toplumu kin ve nefrete sürükleyebilecek paylaşımlar yapılamaz. Yazar yayımladığı yazılardan kendi sorumludur, evimuzay hiçbir şekilde ve/veya koşulda sorumlu tutulamaz. Yazar, evimuzay platformlarında yazısını yayımladığı andan itibaren doğabilecek tüm sorumlulukları üstlendiğini bilir ve kabul eder.
 • Yazar; yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai ve sair tüm sorumluluğu kabul eder.
 • Yazar, yayımlanmakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını yönetimin onayından geçmek koşuluyla talep edebilir. Yönetim onayı alınmadan yazı kaldırılmaz, eğer yazar isterse yazı farklı bir isimle yayımlanmaya devam eder. 
 • evimuzay’da yayımlanan yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden evimuzay sorumlu tutulamaz.
 • Yazar, evimuzay yazar paneline giriş yaptığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.

Yazarlık başvurusu için aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz. Sizlere en yakın zamanda dönüş yapıyor olacağız. evimuzay ekibi olarak teşekkür ederiz.

UYARI: Formu doldurmadan önce lütfen kullanım şartılarını ve makale yazarken dikkat edilmesi gereken maddeleri okuyunuz!